Çorum Belediyesi’nin şampiyon raketleri, Tunus’ta yapılan WTT Star Gençlik Erkekler Yarışmalarında ülkemizi ve şehrimizi gururlandırdı.

Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Yıldız Milli sporcularımız Arda Kekillioğlu ve Uğurcan Dursun, 27 Mayıs günü yaptığı müsabakalarda ülkemize 2 bronz madalya kazanma gururunu yaşattı. Yıldız Çift Erkekler müsabakalarında Arda & Arpas ikilisi Yarı final maçında İsveçli Björkryd & Sjogren çiftine 3-2, mağlup olarak bronz madalyanın sahibi olurken Uğurcan & Closset çifti ise Rus Koniukhov & Vinogradov çiftine 3-1 mağlup olarak bir diğer bronz madalyanın sahibi oldu.

UĞURCAN DURSUN, DİKKATLERİ YİNE ÜZERİNE ÇEKTİ

Bir üst kategoride de Genç Ferdi Erkekler müsabakalarında Uğurcan ilk 8’e girme maçında tecrübeli rakibi Belçikalı Nicolas Degros’a 3-2 mağlup oldu. Yıldız Ferdi Erkekler müsabakalarında ise ilk 8’e giren Uğurcan, çeyrek finalde Çek rakibi Martin Sip’e 3-2 mağlup olarak madalyayı kaçırsa da turnuvada tüm dikkatleri ve beğenileri üzerine çekmeyi başardı. Uğurcan Dursun, gösterdiği başarılı performans ile Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu ITTF ana sayfasında yer aldı.

Erkek Milli Takımımız ve Çorum Belediyesi GSK sporcusu milli raketlerimiz, kendilerine tüm imkanları sağlayan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a Belediye Başkan Yardımcılarına ve Kulüp Başkanı Nadir Solak’a teşekkür etti. Bronz madalya ile göğsümüzü kabartan milli raketler, daha başarılı sonuçlar almak için azimle ve gayretle çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

You may also like

More in Gündem