Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), bölge illerinde faaliyet gösteren ve e-ihracat yapmak isteyen işletmelere ücretsiz olarak “Uygulamalı E-İhracat Danışmanlık Desteği” sağlayacak.

OKA, Katma Değerli Üretim ve İhracat Sonuç Odaklı Programı çalışmaları kapsamında, TR83 Bölgesinde (Çorum, Amasya, Samsun, Tokat) üretim sürecinde oluşturulan değerin ve üretilen ürünlerin ihraç edilebilirliğinin artırılması ile ihracat yapan işletme sayısının artırılması için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu çerçevede bölge illerinde faaliyet gösteren ve e-ihracat yapmak isteyen işletmelere ücretsiz olarak “Uygulamalı E-İhracat Danışmanlık Desteği” sağlanacak.

Başvuru yapacak işletmelerin hâlihazırda ihracat yapması ve/veya e-ticaret faaliyeti yürütmesi şartı aranıyor. İşletmelerin ihtiyaçlarına ve mevcut dış ticaret bilgi ve deneyim düzeyine uygun olarak tasarlanacak danışmanlık desteğinin uygulama süreci 8 ay olarak planlanıyor. Programa başvuru formunda belirtilen kıstasları büyük ölçüde karşılayabilen Çorum, Amasya, Samsun ve Tokat illerinden toplam 20 firma dâhil edilecek. Başvurular 22 Nisan 2021 tarihine kadar OKA’nın internet adresinden yapılabilecek.

You may also like

More in Ekonomi