AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’un sağlık alanında en önemli yatırımlarından biri olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi binasının ihalesinin yapıldığını açıkladı. Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin Çorum’un sağlıkta bölgenin yıldızı olması açısından çok önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Ceylan, Onkoloji Merkezinin içerisinde bulunacak tıbbi cihazların bakanlık tarafından temin edildiğini hatırlattı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde inşa edilecek olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi binası için İl Özel İdaresi tarafından ilk yapım ihalesinin gerçekleştirildiğini duyuran Ceylan, söz konusu ihalenin özellikli alanı olan LİNAC kısmını kapsadığını dile getirdi.

Aralık ayı başında sözleşmesi imzalanacak olup Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi binasının Linac kısmının 120 gün içerisinde tamamlanacağını söyleyen Ceylan, ayrıca Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi için tahsis edilen LİNAC ve PET-CT cihazlarının taşınması için hastane tarafından ihalelerin yapılarak sözleşmelerin imzalandığını da vurguladı.

İmzalanan sözleşme kapsamında PET-CT cihazının hastane binasına getirildiği bilgisinin kendisine aktarıldığını belirten Milletvekili Ceylan, LİNAC cihazının ise hastaneye getirilmesi işlemlerine başlanıldığını anlattı.

Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nin tam olarak faaliyete geçebilmesi için merkezin hizmet binasının da yapılması gerektiğini kaydeden Ceylan, 4 ay içerisinde binanın da yapılacağını ve artık Çorum’da Kanser Tanı ve Tedavilerinin yapılabileceğini ifade ederken, “Çorumlu hastalarımız Ankara başta olmak üzere başka illere sevkten kurtulacaklar. Kendi memleketlerinde ailelerinin de yanında tedavilerini sürdürecekler. Ayrıca, tedavi olmak için çevre il ve ilçelerin yanı sıra ülkenin dört bir yanından insanlar Çorum’a gelecekler.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Manşetler