Başkan Aşgın’ın Seçim Vaatlerinden Biri Daha Hayata Geçti

Çorum Belediyesi, şehir dışından gelen hasta ve hasta yakınlarını konaklama imkanına kavuşturdu. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatleri arasında yer alan Refakatçi Misafirhanesinde çalışmalar tamamlandı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, konaklama hizmeti için hazır hale gelen misafirhaneyi kamuoyuna tanıttı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın bir seçim vaadi daha hayata geçti. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında bulunan ve daha önceden Çorum Belediyespor’a ait olan tesislerin yerine yapılan misafirhanede hasta yakınlarına hizmet vermeye başlıyor.

Çorum’a ilçelerden ve il dışından gelen hasta yakınlarının konaklayabilecekleri Refakatçi Misafirhanesi’nde çalışmalar tamamlandı. Otel konforunda yapılan refakatçi misafirhanesinde tüm ihtiyaçlar en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. 32 kişi kapasiteli misafirhanede 2 kişilik 16 oda, mutfak, çamaşırhane ve dinlenme alanları bulunuyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, refakatçi misafirhanesini kamuoyuna tanıttı. Tanıtım toplantısında basın mensuplarının yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı. Başkan Aşgın, tedavi için ilçelerden ve il dışından Çorum’a gelen hasta ve hasta yakınlarının en büyük ihtiyaçlarından biri olan konaklama sorununun Refakatçi Misafirhanesi ile sona ereceğini belirtti.

Başkan Aşgın “Biz kimsesizlerin kimi olma düşüncesi ile hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza da sahip çıkmak için refakatçi misafirhanesi projemizi hayata geçirdik. Hastane binasının hemen karşısında bulunan tesisimiz, çamaşırhanelerinden banyolarına kadar her türlü imkanın sağlandığı bir misafirhane olacak. Çevre düzenlemesi, havuzu ve yeşil alanlardan oluşan dinlenme yerleri ile hasta ve yakınları burada rahatlıkla konaklayabilecek. Bu hayırlı ve güzel hizmeti tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Aşgın hasta nakil aracının da hizmet vermeye başladığını belirterek, “Çorum Belediyesi olarak zor durumda olan hastalarımızın yanında olacağız” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı açıklamanın ardından Belediye Meclis Üyeleri ve basın mensupları ile birlikte misafirhanede incelemelerde bulundu.

You may also like

More in Eğitim