Tek Temennileri Koronavirüsün Sona Ermesi

Covid-19 ile savaşta en ön safta mücadele eden sağlık çalışanları yeni yıla görev başında girdi. Bir yıl boyunca canla başla çalışan sağlık personeli koronavirüsün sona erdiği yeni bir yıl temennisinde bulundu.

Ülkemizde salgının görüldüğü günden itibaren doktorundan hemşiresine tüm sağlık personeli özveriyle mücadele etti.

Yeni yılı Covid-19 Yoğun Bakım Ünitesi’nde karşılayan hemşire Halis Yücel, geçen yıl boyunca dünyanın pandemi süreciyle baş başa kaldığını belirterek bu sürecin sağlık çalışanlarını çok zorladığını dile getirdi. Yücel, “Ailemizden uzak yaşam mücadelesi veren vatandaşlarımızla hep bir arada olduk. Geriye baktığımızda çok yoğun olduğumuz dönemleri de yaşadık. Genel durumu çok iyi gözüküp de bir anda fenalaşıp yaşamını kaybeden hastalarımız bizi derinden etkiledi.” dedi.

Vaka sayılarını düştüğünü dile getiren Yücel, “Yoğun bakım servisi olarak da bu süreci hissetmekteyiz. Bu sevindirici bir durum. Bunun devam etmesi için de maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu süreci en az hasarla, can kaybıyla atlatmayı istiyoruz. Kimse yakınındaki birini kaybetmeden o acıyı bilemez. Ülke olarak rahat olabilmemiz için pandemi kurallarına lütfen uyalım. Herkes bu kurallara uyarsa yeni yılda daha güzel günler bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının sağlıkçılar için çok zor bir süreç olduğunu vurgulayan Dr. Ecem Eşer de, “Bu süreçte genç yaşta hastalarımızı kaybedip acı haberi ailelerine vermek beni en çok zorlayan olaylardandı. Pandemi kurallarına dikkat ederek birbirimizi korumalıyız. Umarım 2021 yılı hepimiz için çok daha güzel geçer.” şeklinde konuştu.

Yoğun Bakım Ünitesi hemşirelerinden Emel Gökçe ise, halktan sağlık çalışanlarına anlayış göstermelerini isteyerek şunları kaydetti;

“Koronavirüs tedavisi gören bir kadın hastaya iyi olacağını söylemiştim. Ancak hastamızı kaybettik. Bu durum  beni çok etkiledi. Sağlıkçılar olarak desteğe ihtiyacımız var. Halkımızdan anlayış göstermelerini bekliyoruz. Bizim için de onlar için de en kolayı maskelerine, mesafelerine dikkat etmeleri. Başka bir beklentimiz yok.”

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Şennur Şimşek ise, 2020 yılının tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen koronavirüsle mücadele yılı olduğunu belirtti. Gerek hastane yönetimi gerek sağlık çalışanlarıyla bu mücadelenin içerisinde yer aldıklarını anlatan Şimşek, “Bunun zorluğunu birebir yaşadık. Hastalarımızı tedavi eden sağlık çalışanlarımızdan da koronavirüse yakalananlar oldu. 2020 yılı çok zor bir yıldı. Şu an vaka sayılarının düşmesi bizleri çok mutlu ediyor. 2021 yılında bu koronavirüsün tamamen bitmesini temenni ediyorum. Gerek acilde gerek yoğun bakımda gerekse servislerde görevlerini büyük bir sabır ve özveriyle yerine getiren tüm meslektaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. 2021 yılında sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum. Halkımızdan ricam bizler burada onlar için görev başındayken onlar da bizim için evde kalarak sosyal mesafe ve maske kuralına uysunlar.” dedi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli ise, 2020 yılında Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak çok yoğun bir dönem geçirdiklerini belirterek, “2021 yılının hem hastane personelimiz, hem halkımız, hem ülkemiz hem de tüm insanlık için koronavirüsten arınmış daha güzel bir yıl olmasını diliyoruz. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak yılın son gününde, son dakikalarında 250 personelimiz ile sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bizler de yöneticiler olarak personelimizin yanında yılın son gününde süreci takip ediyoruz. Halkımızdan bu rahatlamanın devamı için mesafe, maske ve temizlik kurallarına uyulmasını canı gönülden istiyoruz.” diye konuştu.

You may also like

More in Eğitim