Sağlık-Sen, Covid-19 nedeniyle vefat eden sağlık çalışanlarının meslek hastalığı ve vazife malulü sayılmasını içeren yasal düzenlemeden dolayı teşekkür etti.

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci ve sendika yöneticileri Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ile bir araya geldiler.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, sağlıkçılara verilen hakların bir lütuf olmadığını, aksine tüm sağlık çalışanlarının bunu hak ettiğini belirtti.  Sağlık çalışanlarının özellikle de pandemi sürecinde çok büyük fedakârlıklarla çalıştıklarının anlatan Ceylan, “Hayat kurmak adına canlarını ortaya koyan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda sağlık çalışanlarının özlük haklarında vazife malullüğü ve meslek hastalığıyla ilgili yasal düzenlemelerin yapıldığını hatırlatarak, düzenlenenin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Sağlık çalışanlarının pandemi sürecindeki özverisine minnettar olduklarının dile getiren Ahlatcı, her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduklarını vurguladı.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatci de sağlıkla ilgili her konuda kendileriyle destek veren milletvekillerine ve İl Başkanı Ahlatcı’ya teşekkür etti.

 

You may also like

More in Eğitim