“Gönül Belediyeciliği” sloganıyla insan hayatına dokunan çalışmalara imza atan Çorum Belediyesi, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Çorum Belediyesi, Gıda Bankası aracılığıyla yaptığı yardımları bundan böyle ‘Sosyal Destek Kart’ ile sürdürecek. Belediyeden yardım alan ihtiyaç sahipleri, sosyal destek kart ile gıda bankası yerine Çorum’daki yerel marketlerden alışveriş yapabilecek.

“Sosyal Destek Kart” uygulaması için Çorum Belediyesi ve Çorum Esnaf Odaları Birliği arasında protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin sosyal yardımları hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmaları ve yapılan yardımları rakamlarla açıklayan Başkan Aşgın, gönül belediyeciliği anlayışına vurgu yaptı.

Aşgın, “Gönül belediyeciliği misyonuna uygun olarak yapılan yardımlar bir dönüm noktası olmuştur.” dedi.

Çorum Belediyesi’nde yeni hayata geçirilen sosyal çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, mobil ikram aracı, hasta nakil aracı ve refakatçi misafirhanesi projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

Sosyal Destek Kartı projesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, başlatacakları yeni uygulama ile ihtiyaç sahiplerinin artık daha fazla ürüne çok daha kolay bir şekilde ulaşma imkanı bulacaklarını, aynı zamanda bu uygulamayla yerel esnafın da destekleneceğini açıkladı.

Aşgın, “İhtiyaç sahipleri Çorum Belediyesi ile anlaşma sağlanan yerel esnaftan ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Şu ana kadar 50 nokta belirlendi. Yerel esnafı desteklemek için ulusal marketleri kapsam dışına çıkardık. Alışveriş yaparken sınırsız seçenek sunuyoruz. Kozmetik, tütün mamulleri ve alkollü ürünler dışında istediği ihtiyacını karşılayabilecek. Vatandaşlar gıda, sebze, meyve, temizlik ürünleri, giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını bu kartla karşılayabilecek.” dedi.

Gıda bankasının kapatılarak oradaki işletim giderlerini sosyal destek kartında kullanacaklarını ifade eden Başkan Aşgın, Vakıfbank tarafından geliştirilen Sosyal Destek Kartlarını önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi. Başkan Aşgın, ilk etapta bu yıl sosyal destek kartından yaklaşık 8 bin aileye 10 Milyon TL destek sağlanacağını açıkladı.

İmza töreninde konuşan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal da gönül belediyeciliği çalışmaları için Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.  Şanal “Bizler sosyal destek kartı ile alışveriş yapan vatandaşlara ulusal marketlerin daha altında fiyatlar sunacağız.” dedi.

 

 

 

You may also like

More in Eğitim