TÜGVA Çorum İl temsilciliği Kitap Kurdu projesi kapsamında ortaokul ziyaretlerine başladı. Okul müdürlüklerini ziyaret eden TÜGVA ekibi hem yeni eğitim öğretim yılını kutladı hem de kitap kurdu projesini okul müdürleri ile paylaştı.

Yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli uzman ekipler tarafından seçilen kitapları okuyan ortaokul öğrencilerini ve danışman öğretmenleri yapılan derecelendirme sonucunda çeşitli para ödülleri bekliyor. Yarışma Çorumdaki ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrencileri kapsıyor.

TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı ”Necip Fazıl Kısakürek, ‘Yeni bir görüş ve duyuş mimarisinin toprak üstünde sarayını kuracak tek vasıta kitaptır’ der. Bu minvalde biz TÜGVA olarak ortaokullu kardeşlerimize hem yeni ufuklar açmak için hem de kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için bu projeyi önemsiyoruz. Proje kapsamında genç kardeşlerimizin sosyal gelişimlerine, düşünme kabiliyetlerinin gelişimlerine, anlama ve algılama düzeylerini yükseltmesine, hızlı düşünme ve kendini ifade etme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Tüm ortaokullu kardeşlerimizin yarışmaya yoğun katılmalarını bekliyoruz. ”dedi.

Başvuruların, internet üzerinden http://tugva.org/kitap-kurdu/ adresinden yapılacağı bildirildi.

You may also like

More in Eğitim