Türk Kızılayı, Azerbaycan’da Karabağ savaşından etkilenen bölgelerde yaşayan öğrencilere kırtasiye malzemesi ve kıyafet yardımı sağlanması kapsamındaki koliler ilk olarak Füzuli bölgesinde dağıtılmaya başlandı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın girişimleriyle kardeş şehir olarak Ocak ayı Belediye Meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edilerek tescillenen Füzuli şehrine Türk Kızılayı’ndan büyük destek geldi.

Türk Kızılayı ve Azerbaycan Kızılayı koordineli olarak, Karabağ savaşından etkilenen Füzuli, Terter ve Ağdam illerinde yaşayan öğrencilere yardım eli uzatıyor. Karabağ savaşından etkilenen Füzuli, Terter ve Ağdam illerindeki 9 okulda toplam 2 bin 100 öğrenciye Kızılay tarafından kırtasiye malzemesi ve kıyafet dağıtımı yapılacak. İçinde defter, kalem, silgi gibi temel kırtasiye malzemeleri, öğrenciler için kıyafet ve ayakkabı olan koliler ilk olarak Füzuli bölgesinde dağıtılmaya başlandı. İki hafta içerisinde dağıtımların diğer bölgelerde de tamamlanması planlanıyor.

You may also like

More in Eğitim