Başkan Aşgın Seçim Taahhütlerinden Birini Daha Yerine Getiriyor

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim taahhütlerinden birini daha yerine getiriyor. Çorum Belediyesi tarafından Ulukavak Mahallesi’ne inşa edilen yarı olimpik yüzme havuzunun temel atma töreni yapıldı.

Spora yaptığı yatırımlarla Çorum’u sporla anılan bir şehir haline getiren Çorum Belediyesi, şehre yarı olimpik yüzme havuzunu da kazandırıyor. Seçim dönemi taahhütlerini sırasıyla yerine getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bu taahhütlerden bir tanesi olan Yarı Olimpik yüzme havuzunu da Çorum’a kazandırıyor.

Yarı Olimpik yüzme havuzunun temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Törede konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer bugün büyük bir mutluluk yaşadığını ifade etti. Bu tesislerin hayata geçmesinde emeği olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Şehir genelinde hizmete açtıkları spor kompleksleri ile sporu Çorum’da herkesin ulaşabileceği bir konuma getirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın da, “Rabbimize hamdolsun her gün bir temel atma töreni, bir açılış töreni gerçekleştiriyoruz. Başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle durmadan, heyecanla, aşkla, muhabbetle koşmaya devam ediyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile sözleşme imzaladıkları protokol kapsamında Çorum’a yeni semt sahaları, amatör futbol sahaları ve güreş eğitim merkezi yapılacağını da dile getiren Başkan Aşgın, bu kapsamda iki semt sahasının tamamlandığını, amatör spor kulüpleri için de Binevler ve Bahçelievler’de iki amatör futbol sahasının temelini attıklarını söyledi. Aşgın, ayrıca Amatör futbol kulüpleri için kapalı spor salonu ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü yanına yeni sentetik sahaların yapımına da başlayacaklarını duyurdu.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da törende yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’ni tebrik etti. Ceylan “Bu ekip işini biliyor. Bizim sevdamız Çorum, derdimiz Çorum’a hizmet” dedi.

Konuşmaların ardından dualarla temel atma töreni gerçekleştirildi.

You may also like

More in Gündem