Çorum Barajı’nda Çevre Temizliği Yaptılar

Çorum Vefaspor Kulübü sporcuları Çorum Barajı’nda çevre temizliği yaparak, örnek bir davranış sergiledi. Kulüp Başkanı Ferhat Arıcı, Başkan Yardımcısı Muhammed Emin Aşgın ve antrenörlerin de eşlik ettiği etkinlikte öğrencilere çevre bilinci kazandırıldı.

Sporcular çevreye karşı duyarlılıkları ile örnek oluyor. Çorum Vefaspor kulübünün sporcuları Çorum Barajı’nda çevre temizliği yaptı. Baraj çevresi ve mesire alanındaki çöpleri toplayan sporcular vatandaşlara yaptıkları çağrıda ortak kullanım alanlarımız olan çevreye karşı daha duyarlı olunmasını istediler. Etkinliğe Kulüp Başkanı Ferhat Arıcı, Başkan Yardımcısı Muhammed Emin Aşgın, antrenörler ve kulüp sporcuları katıldı.

Kulüp Başkanı Ferhat Arıcı yaptığı açıklamada “ Rutin antrenmanlarımızdan birini daha bugün Çorum Barajı’nda gerçekleştirdik. Baraj etrafındaki manzara bizim kabul edemeyeceğimiz bir manzaraydı. Bu konuda tepkimizi dile getirmek boynumuzun borcuydu. Antrenman sonrası çocuklarımız ve gençlerimizle bir motivasyon konuşması yapmak ve onlarda bir çevre bilinci uyandırmak istedik.  Antrenörlerimiz ile birlikte baraj etrafında bir çevre temizliği yaptık. Çorum Vefaspor ailesi olarak sporun ruhuna uygun olan davranışlar sergilemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kulüp Başkan Yardımcısı Muhammed Emin Aşgın da “Bizler bu şehrin Vefalı gençleri olarak her konuda olduğu gibi doğal yaşamın korunması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında da örnek olmak zorundayız. Vefalı gençler olarak bu şehrin tüm varlıkları, değerleri bizlere emanet ve bizler bu emanetlere sahip çıkmak, insanlarda doğaya ve insanlığa karşı bir duyarlılık oluşturmak adına bugüne dek gücümüzün yettiği ölçüde yapılması gereken her şeyi yaptık; bundan sonra da yapmaya hazırız.” dedi.

You may also like

More in Gündem