Kütüphane, Engelsiz Kafe ve ÇOKİŞ Bürosu Olarak Hizmet Verecek

Kadeş Meydanında bulunan binalar üç farklı proje için kullanılacak. Bina, kütüphane, engelsiz kafe ve ÇOKİŞ bürosu olarak hizmet verecek.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada Kadeş Meydanı’nda bulunan belediyeye ait binanın üst katı ile alt katının farklı amaçlar için kullanılacağını söyledi.

Çalışmanın devam ettiğini belirten Yağbat, “Binanın üst katı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kütüphane olarak kullanılacak. Yönetiminde Belediyemizde söz sahibi olacak. Günün şartlarına uygun bir kütüphaneye yapılacak. Alt katın yarısı Engelsiz Kafeterya diğer yarısı ise ÇOKİŞ’in bürosu olarak kullanılacak. ÇOKİŞ şimdiye kadar bine yakın hemşehrimizin iş sahibi olmasına aracılık etti. Bu hizmetin daha sağlıklı yürütülebileceği ve işe başlayanların eğitim alabileceği bir ortam dizayn ediliyor” dedi.

TUZCULAR KAVŞAĞI AÇIKLAMASI

Tuzcular Kavşağı ile de açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Tuzcular Kavşağı’nın günün ihtiyaçlarını karşılamadığı için yeni bir anlayışla düzenlendiğini vurguladı. Yağbat, “Burada kavşaksız bir model çalışması öngörüldü. Bu işin uzmanlarının katkıları alınarak yapıldı. Hemşehrilerimizden de çok önemli geri dönüşler alıyoruz” dedi.

You may also like

More in Gündem