Çorum’da donmak üzereyken fark edilen Saja ve ailesinin imdadına Çorum Belediyesi yetişmişti. Çorum Belediyesi’nin duyarlılığı ulusal medyada gündem oldu. Haber sitelerinde ve sosyal medyada haberi okuyan yüzlerce kişi, duyarlılığından dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür eden yorumlar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde donmak üzereyken fark edilen ve tedavisi evinde devam eden Saja ile 3 erkek kardeşi ve annesinin tüm ihtiyaçları Çorum Belediyesi tarafından karşılanmıştı.

Olaydan haberdar olduktan kısa bir süre sonra, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve beraberindeki ekipler, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın talimatıyla aileyi ziyaret etti. Evde soba, battaniye, kışlık kıyafet, ayakkabı ve erzak maddesi olmadığını gören ekipler ailenin bütün eksiklerini giderdi.

Çorum Belediyesi’nin duyarlılığını ulusal haber siteleri gündeme taşıdı.  Arama motoru Google’a Çorum yazan kullanıcılar haber kısmında en çok bu haberi gördü. Haberin yer aldığı sitelerde yüzlerce yorum ve beğeni yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem