Seramik Sanatçısı Mutlu Köpüklü Sergi Açtı

Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Seramik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mutlu Köpüklü seramik sergisi açtı.

Toprağın sanata dönüştüğü seramik sergisi Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde açıldı. Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Seramik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mutlu Köpüklü’nün kişisel seramik sergisinde 27 eser görücüye çıktı.

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Garnizon Komutanı Kd.Albay Ferhan Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu ile davetliler katıldı.

Hitit temelli objeler ve geleneksel Türk motiflerinin yer aldığı eserler, davetlilerin büyük beğenisini topladı.

Seramik Sanatçısı, Hitit Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mutlu Köpüklü, Çorum Web TV’ye yaptığı açıklamada sergi hakkında bilgiler verdi.

Hitit temelli objeleri ve geleneksel Türk motiflerini seramik yüzeyler üzerinde yorumladığını belirten Köpüklü, eserlerini torna çalışması ile hazırladığını söyledi.

Köpüklü, “Seramiği kendi tarzınızı ve üslubunuzla oluşturduğunuz zaman o sizi belli bir yere getiriyor. Bundan sonra da, daha özgün eserler ortaya koymak adına çalışmalarıma devam ediyorum” dedi.

Seramik sergisi, 30 Haziran’a kadar Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.

You may also like

More in Gündem