23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Çorum’da da kutlandı.

Kadeş Barış Meydanı’nda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, İl Garnizon Komutan Vekili Per. Kıdemli Albay Mehmet Emin Altan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve protokol üyelerinin çocuklar ve vatandaşların bayramını kutlaması ile başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Kodek, konuşmasında milletin sarsılmaz iradesinin inancından aldığı güçle sonsuza dek dimdik ayakta kalacağı belirterek, “Tarihimizin her dönemi kahramanlıklarla ve başarılarla doludur. Bu şanlı tarih bugün nereden geldiğimizi, nerede olduğumuzu ve nereye gittiğimizi ve kim olduğumuzu gösteren birer pusuladır. Pusulasız bir gemi nasıl ki bir denizde yönünü bulamazsa, tarihten habersiz nesillerde istikametini kaybederler. Bunun için tarihimizi iyi öğrenmeliyiz.” dedi.

Öğrencilerin şiirler okuyup koro halinde şarkılar söylediği kutlamada halk oyunları ve ront gösterileri de yapıldı. Öğrencilerin başarılı ve içten sunumları, aileleri başta olmak üzere tüm izleyicileri gururlandırdı.

Törende okullar arasında yapılan “Milli egemenlik” konulu resim ve şiir yarışmasında derece alanlara da ödülleri verildi. Yarışmada birinci olanların ödüllerini Vali Mustafa Çiftçi, ikinci olanların ödüllerini İl Garnizon Komutan Vekili Per. Kıdemli Albay Mehmet Emin Altan, üçüncü olanların ödüllerini de Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat verdi.

Program öğrencilerin geçit töreninin ardından sona erdi.

You may also like

More in Gündem