Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü “Aile Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Aile Haftası etkinlikleri kapsamında Gazi Caddesi’nde kortej yürüyüşü düzenledi.

“Aile Haftası” kapsamında, Türkiye genelinde farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor.  Çorum’da da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından toplumun tüm kesimlerinin aile değerleri konusunda bilinçlendirilmesi, aileleri destekleyici faaliyetlerin teşvik edilmesi, ailenin güçlendirilmesi amacıyla çeşitli faaliyetler yürütülüyor.

Gazi Caddesi’nde “Biz Büyük Bir Aileyiz” sloganıyla aile temalı kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Valilik hizmet binası önünde toplanan katılımcılar, Hürriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç yaptığı açıklamada, “Birleşmiş Milletler tarafından bu hafta Aile Haftası olarak belirlendi. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından bir dizi etkinlik gerçekleşecek. Bu kapsamda ailenin önemine dikkat çekmek için “Biz büyük bir aileyiz” sloganıyla yürüyüş düzenledik. Aile haftasıyla ilgili etkinlikler hafta boyunca devam edecek.” dedi.

 

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Gündem