Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Şenay Aybüke Yalçın unutulmuyor. 22 yaşında şehit olan Çorumlu müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın şehadetinin 5. yılında anılırken acısı halen daha tazeliğini koruyor.

Şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın, kızının olmadığı 5. yılı geride bıraktıklarını söyleyerek, “Öğretmenlikte hain bir saldırı sonucu şehit edildi. Yıllar çabuk geçiyor. Acıları geçmiş gibi gözüküyor ama geçmiyor maalesef. Her attınız adımda ve aldığınız nefeste bir hatırası ile karşılaşıyoruz. Güzel hatıralarını hatırlayarak kendimizi teselli etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Sadık Yalçın, ülkede şehitlerin, gazilerin unutulmamasının güzel olduğunu da ifade ederek, “Türk milletinin feraseti çok güzel. Nereye gitseniz tanıyınca bize kucaklarını sonuna kadar açıyorlar. Devletin üst makamları, siyasi parti liderleri zaman zaman arayıp her zaman soruyorlar. Allah devlete zeval vermesin. Devlet güçlü olduğu sürece bizler varız. Önemli olan burada toplum olarak devlete sahip çıkmamız. Devletin terörle yaptığı harici ve dahili olan mücadelede bizim toplum olarak destek vermemiz önemli. Onların moral ve motivasyonunu arttırmamız lazım. Askerimizein güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede Allah yardımcıları olsun.” diye konuştu.

 

You may also like

More in Gündem