Sosyal Belediyeciliğe büyük önem veren Çorum Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere desteğini sürdürüyor. Çorum Belediyesi, Ramazan ayı ve bayramı nedeniyle 700 çocuğa bayramlık kıyafet hizmeti ile gönül elini uzattı.

Çorum Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik anlayışı ile Ramazan ayında da gıdadan giyime, ayakkabıdan sıcak yemeğe, yakacak yardımından kuaförlük hizmetine kadar birçok farklı alanda yardımlarını sürdüren Çorum Belediyesi, 571 çocuğa bayram sevinci yaşattı.

Pandemi dolayısıyla ara verilen ve daha önceki senelerde de 571 çocuğa bayramlık kıyafet yardımında bulunduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bütün evlerde başlayan bayram telaşının en güzelinin çocukların telaşı olduğunu ifade etti. Başkan Aşgın, çocukların bayram heyecanına ortak olmak için çabaladıklarını vurgulayarak, “Geçmiş yıllarda olduğu gibi Hz. Peygamberimizin doğum tarihini baz alarak 571 çocuğumuza el uzattık. Tekstil firması da 130 çocuğa da biz yardım etmek istiyoruz dedi ve 700 çocuğumuza bayramlık ihtiyaçlarını veriyoruz. Bayrama 6 gün kala 700 yavrumuza tepeden tırnağa giyecekleri yeni kıyafetlerini dağıtıyoruz ve o evlerde de bayram sevinci 6 gün önceden başlamış olacak. Çorum Belediyesi olarak her zaman hemşehrilerimizin yanında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem