Aşgın: “Cumhurbaşkanımız Öncülüğünde Filistin Davasını Sonuna Kadar Savunacağız”           

Çorum Belediyesi ile Filistin’in Karkilya Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü için görüşmeler yapılıyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,  Çorum’u ziyaret eden Kalkilya Belediye Başkanı Dr. Haşim Elmasri, Meclis Üyesi Amid Shrem ve Devlet Temsilcisi Cemal Jubara ile bir araya geldi.

Filistin ve Kudüs’ün Türkiye için önemine değinen Başkan Aşgın, “Filistin bizim için çok özel ve önemli bir Coğrafya. Filistin denildiği zaman aklımıza peygamber efendimizin hadisleri ve Kudüs geliyor. Kudüs bizim kalbimiz. Filistin deyince bizim aklımıza, o toprakları savunan Hz. Ömer, Selahattin Eyyubi, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Abdülhamit Han ve Necmettin Erbakan geliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin ve Kudüs’e verdiğine öneme vurgu yapan Başkan Aşgın, “Kudüs davasını yeryüzünde savunacak hiç kimse kalmasa bile savunacak bir liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Bizde aynı şuurda ve aynı bilinçte hareket ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin davasını her platformda savunduğunu belirten Başkan Aşgın, “Cumhurbaşkanımız dünyanın her yerinde, en üst perdeden Kudüs’ün sözcülüğünü üstlenmiş durumdadır. İnşallah netice yine inananların zaferi ile sonuçlanacaktır” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem