Hayvan pazarında arife günü yoğunluğu yaşandı. Kurban Bayramı öncesi alıcı ve satıcıların buluştuğu hayvan pazarında Çorum Belediyesi tarafından sunulan hizmetler üretici ve vatandaşları memnun etti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hayvan pazarını gezerek vatandaş ve satıcılarla görüştü. Başkan Aşgın’a Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, AK Parti İl Genlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ile hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birlik ve oda başkanları eşlik etti.

Kurbanlık almak için pazara gelen vatandaşlar ve satıcılar Çorum Belediyesi tarafından hayvan pazarında sunulan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Kurbanlık alışverişlerin rahat ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirdiklerini dile getiren vatandaşlar, “Bundan daha güzel hizmet olamaz. Allah sizden razı olsun.” ­dedi.

Türkiye’ye örnek bir hayvan pazarı oluşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da, “Burada gördüğümüz manzara gurur ve onur verici. Birçok ilden Çorum’a alışveriş için gelenleri görmek bizleri mutlu ediyor.” dedi.  Çorum halkının Kurban Bayramı’nı da kutlayan Başkan Aşgın, “Kurban Bayramı, Rabbimize yakınlaşmak demektir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve kıymetli hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.

Öte yandan hayvan pazarına getirilen büyük ve küçükbaş hayvanlar, veteriner hekimler tarafından denetimden geçiriliyor.  3 bin büyükbaş ve 3 bin küçükbaş hayvan kapasiteli hayvan pazarına Çorum’un yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden de besiciler geliyor.

 

You may also like

More in Ekonomi