Çorumlu leblebicilerden, afet bölgesindeki ekiplere leblebi ikramı

Deprem bölgelerinde görev yapan arama-kurtarma ekipleri ve çadırlarda kalan depremzede vatandaşlara pratik atıştırmalık olarak Çorum’un meşhur leblebisi ikram edilecek.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, leblebici esnafına çağrıda bulunarak “Afet bölgesinde görev yapan arama kurtarma ekiplerine ikram etmek için leblebi gönderelim” demişti.

Başkan Aşgın’ın bu çağrısına ilk yanıt leblebici esnafı Kadir Karakuş’tan geldi. Karakuş, deprem bölgelerinde canla başla çalışan görevlilere ve çadırlarda kalan depremzede vatandaşlara ikram edilmek üzere Kadir Karakuş Premıum olarak bölgeye leblebi göndereceklerini duyurdu. Bu çağrıya daha sonra Hışıroğlu Leblebi sahibi Fikret Hışıroğlu, Hüseyin Karakuş, Lebilebi Kuruyemiş sahibi Ahmet Bayram, Balım Leblebi sahibi Turgay Coşkun ve Kamanlar Leblebi sahibi Sezai Kaman da çadırlara dağıtılmak üzere bölgeye gönderdi.

Çorum Belediyesi’nin, gerek diğer kurumların, gerekse vatandaşların deprem bölgeleri için seferber olduklarını hatırlatan Çorumlu leblebici esnafı, “Biz de sahada büyük bir fedakârlıkla görev yapan ekiplerimize ve çadırlarda kalan depremzede vatandaşlarımıza Çorum’un meşhur leblebisinden ikram etmek için gerekli hazırlıklara başladık. Bu zor günleri Türk Milleti olarak hep birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem