Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin ortak düzenlediği bayramlaşma töreni Hürriyet Parkı’nda gerçekleştirildi. Birlik ve beraberlik görüntülerinin ortaya çıktığı bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu.

Çorum’da geleneksek hale gelen bayramlaşma töreni Çorum Valiliği ve Çorum Belediyesi’nin işbirliğinde bu yıl Hürriyet Parkı’nda gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Emin Altan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Doç.Dr.Cahit Bağcı, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar,  STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran’ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan törende daha sonra protokol konuşmaları yapıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,  bayramlaşmaların yakınlaşmak anlamına geldiğini belirterek bu bayramın da kalplerin, gönüllerin birbirine ısınmasına ve insanların birebirine yaklaşmasına vesile olmasını temenni etti.

Saat kulesi çevresinde toplam 14 bin metrekarelik tarihi bir şehir meydanını inşa etmek için çalışmaların başladığını hatırlatan Başkan Aşgın “Geçtiğimiz hafta Halkbank binasını yıktık, 2 ay sonra da Ziraat Bankası ve diğer binaların yıkımını gerçekleştireceğiz. Ramazan Bayramı’nda inşallah tarihi şehir meydanında bu bayramlaşmayı yapmayı rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Azerbaycan Türkiye Büyükelçisi Doç.Dr.Cahit Bağcı ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de yaptıkları konuşmada Çorum halkının bayramını kutladı.

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da “Böylesi güzel bir mekânda bizlere bayramlaşma programı sunan Valimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.  AK Parti iktidarı olarak Çorum’a hizmet etmeye devam edeceklerini dile getiren Kaya, “Belediyemiz tarihi kent meydanı projesi ile burayı güzel bir mekan haline getirecek. Ayrıca, Belediye Başkanımızın ve Çorum’un hayali olan Çimento arazisine de yeni bir şehir kurulacak. Yeni alanlarla, Onkoloji Hastanesi ile, spor tesisleri ile ve 2023’te ihalesini yapacağımız hızlı trenle Çorum daha güzel olacak.” dedi.

Çorum halkının bayramını kutlayan Vali Mustafa Çiftçi de “Rabbim nice bayramlara sağlık sıhhat ve afiyet içinde kavuşmayı bizlere nasip etsin. Bayramlar bizleri birbirine yaklaştıran, millet olma şuuruna eriştiğimiz özel günlerdir.” dedi.  Vali Çiftçi şehitlere de Allah’tan rahmet dileyerek bu topraklara sahip çıkmanın bedelini şehitlerimiz ve gazilerimiz canlarıyla, kanlarıyla ödemiş oldular. Bu vatana sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur.” dedi.

You may also like

More in Gündem