Çorum Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların huzur içerisinde bayramlarını geçirmeleri amacıyla gerekli tüm önlemleri aldı.

Çorum Belediyesi’nin bayram boyunca Çorum halkının hizmetinde olacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “İlgili birimlerimiz bayram boyunca hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı personelimiz bayram süresince 24 saat görevinin başında olacak. Yine bayram boyunca su arıza, kanalizasyon ve içme suyu arıtma tesislerinde nöbetçi personelimiz hazır bulunacak.” dedi.

Kurban Bayramı sebebiyle yoğunluk yaşanan Çorum Belediyesi Hayvan Pazarı, Bayramın 3. Gününe kadar açık olacak.

Başkan Aşgın, Kurban Bayramında vatandaşların istek ve şikâyetlerini Alo Zabıta 153 ve WhatsApp istek şikayet hattı 0 501 1001919 numaralı telefonlara bildirmelerini istedi.

Kurban kesim yerleri belirlendi

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlıklarını kesebilecekleri kesim yerlerini belirledi. 9 farklı bölgede yapılacak kesim işlemleri için çalışmalarını hızlandıran Belediye, kurban kesim yerlerini arife günü kesime hazır hale getirecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle belediyenin kurban kesim yerleri ve bayram tedbirleriyle ilgili çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Belediye kurban kesim yerlerini de belirledi. Altyapısı Çorum Belediyesi tarafından hazırlanan 9 farklı bölgede kurban kesim yerleri şunlar:

  • Mimarsinan Mahallesi 14. ve 29. Sokağın kesişim noktasındaki park,
  • Buharaevler Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi Hz. İbrahim Camisi yanı,
  • Bahçelievler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy 1. Cadde ile Sülüklüevler 38. Sokak ve 48. Sokağın kesişim noktasındaki park alanı (Eski Tedaş şantiye karşısı),
  • Buharaevler Mahallesi 5. Cadde Recep Yazıcıoğlu Parkı kuzeyi,
  • Çamdeğirmeni 10. ve 19. Sokağın kesiştiği yer (Elektrik trafosu yanı),
  • İkbal Kent arkası Çiftlik Çayırı 35. Sokak,
  • Bahçelievler Mahallesi İpeklievler 23. Sokak,
  • Gülabibey Mahallesi Mevlana Camisi Yanı
  • İskilip yolu üzeri Yeni Hayvan Pazarı kurban kesim yeri

Belediye, kesim alanlarına et askı sehpaları, masa, sandalye ve çadırlar da kurarak etlerin parçalanması için kurban kesim alanlarına kütük dağıtacak. Bayram süresince görevli personel, kesim noktalarında sürekli temizlik için hazır bulunacak. Ayrıca kesim noktalarına kurban atıkları için konteyner yerleştirilecek. 

 

You may also like

More in Gündem