Çorum Belediyesi Nikâh Salonunun tadilatı tamamlandı. Yenilenen nikâh salonunda ilk nikahı belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın kıydı. Gelin ve damadın sürpriz nikâhında şahitler de Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat ve Zübeyir Tuncel oldu.

Çorum Belediyesi, Yunus Emre Parkı’nda bulunan nikâh sarayının tadilatını tamamlayarak yeniden Çorum halkının hizmetine sundu.

Geçtiğimiz aylarda başlayan tadilat çalışması nedeniyle Çorum’da nikahlar geçici olarak Aşıklar tepesindeki Şehitler Parkında oluşturulan evlendirme dairesinde kıyılıyordu. Yenilenen Nikah Sarayı yeniden en mutlu günlere ev sahipliği yapmaya başladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın tadilat çalışmaları sonlanan nikâh sarayında incelemelerde bulunduğu sırada evlenmek için gelen genç çiftin mutluluğuna da ortak oldu.  Deniz Ürün ve Mahmut Kutsal Akçin çiftine sürpriz yapan Başkan Aşgın, yenilenen salonda nikâhı kendisi kıydı. Genç çiftin nikâh şahitliklerini ise Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat ve Zübeyir Tuncel yaptı.

Yenilenen nikah salonunun Çorum halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak ilk nikahı kıyan Başkan Aşgın, genç çifte ve ailelerine bir ömür boyu mutluluk diledi. Aşgın, nikah sonrası da evlilik cüzdanı ile birlikte genç çifte çeşitli hediyeler verdi.

Çorum Belediyesi nikâh sarayının tadilatı hakkında bilgi veren Çorum Belediyesi Etüt Proje Müdürü Sait Toraman bina içi oturmalar ve su alma probleminden dolayı kapsamlı bir tadilat gerçekleştirildiğini belirtti. Nikâh sarayının, tadilatı tamamlandıktan sonra Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılarak yeniden hizmete açıldığını söyledi.

Çorum Belediyesi evlendirme memuru Hasan Tomuk’da nikah başvuruları ve nikah işlemlerini Yunus Emre Parkı’ndaki  nikah sarayında yapmaya başladıklarını duyurdu.

You may also like

More in Gündem