Çorum Belediyesi çocukları ve gençler sporla buluşturuyor. Pandemi nedeniyle bir süre ara verilen spor etkinlikleri yeniden başladı. 19 farklı branşta açılan yaz spor kurslarında 1172 öğrenci eğitim görüyor.

Çorum Belediyesi yaz döneminde öğrencileri sporla buluşturuyor. Pandemi tedbirleri kapsamında ara verilen yaz spor okulları yeniden başladı. Çorum Belediyesi’ne ait Buhara Kültür Merkezi, Ulukavak Spor Merkezi ve Kale Spor Merkezi olmak üzere 3 ayrı spor tesisinde gerçekleşen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Çorum Belediyesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlenen yaz spor kurslarına bu yıl da 14 Haziran’dan itibaren başladıklarını açıkladı. Solak, “Pandemi nedeniyle uzun süre evlerinde kalan ve fiziksel aktivite imkanı bulamayan çocuklarla gençlerin yoğun katılımı ile yaz spor okullarını başlattık.  Buhara Kültür Merkezi, Ulukavak Mahallesi Spor Tesisi ve Kale Mahallesi Spor tesisinde 19 farklı branşta eğitim veriliyor. Kurslarımız 4-16 yaş arası toplam 1.172 öğrencinin katılımıyla devam ediyor. Kurslarımız yoğun ilgi görüyor. Özellikle yüzme branşında online kayıtlarımız 15 dakika içinde doldu. Diğer branşlarımıza da talep oldukça fazla. Çocuklarımız ve gençlerimiz yaz tatilini dolu dolu geçirsin ve fiziksel aktivite yaparak sağlıklı olma bilincini kazansınlar diye etkinliklerimiz devam ediyor.” dedi.

Kurslarda alanında uzman öğretmenlerin görev aldığını belirten Solak, “Spor faaliyetlerimiz sadece yaz döneminde değil yıl boyunca kesintisiz olarak devam ediyor. Bütün çocuklarımızı belediyemizin düzenlediği spor etkinliklerine katılmaya davet ediyoruz.” dedi.

Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslar yoğun ilgi görürken, aileler de kendilerine sağlanan imkanlardan ­memnunlar. Spor merkezlerine çocuklarını getiren aileler Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem