Belediye, şehri ulaşım ağıyla örmeye devam ediyor. Akşemseddin Caddesi, Öğretmen Lisesi Caddesi’ne bağlanıyor.

Çorum Belediyesi şehri yol ağlarıyla örmeye devam ediyor. Ulaşımı rahatlatacak yeni bir çalışma başlatan Çorum Belediyesi, Akşemseddin Caddesi’ni Öğretmen Lisesi Caddesi’ne bağlıyor.

‘Ulaşılabilir Şehir Çorum’ vizyonu doğrultusunda yolları genişletip yeni yollar açan Çorum Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şehre kazandırdığı yol ağlarına bir yenisini daha ekleyen Çorum Belediyesi,  25 metre genişliğinde açtığı yeni yol ile Öğretmen Lisesi Caddesi ile Akşemseddin Caddesi’ni bağlayacak. AHL Park AVM ile Yunus 19 AVM önünden başlayacak olan 25 metre genişliğindeki Öğretmen Lisesi 1. Cadde, çevreyoluna kadar uzanacak.

Akıllı ve ulaşılabilir şehir

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ÇESOB binası arkasında başlatılan yol açma çalışmalarını yerinde inceledi.  Modern şehir için ulaşımın çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Göreve geldiğimiz andan itibaren akıllı şehir ve ulaşılabilir şehir projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz” dedi.

Çorum’da ulaşımı kolaylaştırmak, trafik sorununa çözüm bulmak için bir yandan yeni yollar açarken diğer yandan mevcut yolları genişletmeye devam ettiklerinin altını çizen Başkan Aşgın “Şehir içi ulaşımını rahatlatacak yeni yollar açıyor, şehrin nefes alacağı yeni alanlar oluşturmak için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyoruz.” dedi.

“Geniş yollarla ring hattı oluştu”

Daha önceden Öğretmen Lisesi Caddesi, Fen Lisesi Caddesi, Hıdırlık 1. Cadde ve Necmettin Erbakan Caddelerini açarak Çorum’un batı kısmında bulunan terminal, hastane, stadyum,  KYK yurtları, okul bölgeleri, çevreyolu bulvarı ve Akşemseddin Caddesi güzergahında geniş yollarla ulaşımı rahatlattıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, “Bu çalışmalarla bağlantılı olarak, AVM binaları karşısından ÇESOB binası arkasından yeni açacağımız 25 metrelik yol ile Öğretmen Lisesi Caddesi üzerinden ring hattını tamamlamış olacağız.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem