“Sosyal Destek Kart” Projesi Yerel Esnafa Can Suyu Oldu

Çorum’da sosyal yardım ile hem ihtiyaç sahibi aileler hem de yerel marketler desteklenecek. “Sosyal Destek Kart” projesi kapsamında yıllık 8 bin aileye dağıtılacak 10 Milyon TL ile hem ihtiyaç sahibi aileler hem de yerel marketlerden alışveriş yapılmasıyla küçük esnafın desteklenmesi hedefleniyor.

Çorum Belediyesi, kentteki ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımda bulunmak üzere “Sosyal Destek Kartı Projesi”ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere Vakıfbank aracılığıyla kullanıcısının kimlik bilgilerinin tanımlı olduğu kart geliştirildi. Yerel esnafı da desteklemek amacıyla Çorum Bakkallar ve Bayiler Odası iş birliğiyle kent merkezinde Sosyal Destek Kartı’nın kullanılabileceği 50 yerel markette altyapı oluşturuldu. Kart sahipleri, belediye yetkililerince belirlenen asgari 175 TL ile Sosyal Destek Kartı ile yerel marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Çorum Belediyesi’nin uygulaması yerel esnafa da can suyu oldu. Mahalle bakkalları ve yerel market sahipleri esnafı düşünen uygulamasından dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. “Sosyal Destek Kart” projesine destek veren esnaf, “Büyük marketlerle rekabet ettiğimiz bu süreçte bizlerin de yarasına merhem oldu. Mahalle bakkallarını düşündüğü için belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çorum Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal da yerel esnafın desteklenmesinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

You may also like

More in Eğitim