Altyapı çalışmalarıyla birçok bölgede sel ve su baskınlarının önüne geçen Çorum Belediyesi, sorunlu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin muhtelif yerlerinde, 3 yılda 21 bin 500 metre yağmur suyu hattı döşediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehrin altyapısını daha da güçlendirmek için çalışmalara devam ettiklerini ifade etti.

Başkan Aşgın, “Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin çehresini değiştirecek, tarihi ve kültürel yönüyle Çorum’u ayağa kaldıracak birçok projeyi hayata geçirdik. Bunlar şehrimize yaptığımız yatırımların görünen kısmı. Bir de görünmeyen kısmı var. Son 3 yılda 21 bin 500 metre yağmur suyu hattı döşedik. Geçtiğimiz günlerde görülen aşırı yağışlarda da bunun meyvesini Çorum olarak aldık. Sel ve su baskınlarını en aza indirdik. Altyapı yatırımına devam ediyoruz.  Aksaray 3. Cadde ile Ata 17. Sokak arasına 500 metre uzunluğunda 1000 mm çapında betonarme boru ile atık su tahliye hattı yapım ihalesini gerçekleştirdik. İhaleye giren firmalar içerisinden en uygun teklifi 1 Milyon 935 Bin 500 TL ile Kazım Kurt İnşaat verdi. İhale komisyonumuzun incelemeleri ve onay sürecinin ardından çalışmalar başlayacak.” dedi.

Başkan Aşgın, Çorum’u daha yaşanılabilir, daha müreffeh bir şehir haline getirmek için insan odaklı hizmet belediyeciliği anlayışıyla altyapı ve üstyapıda yeni yatırımları Çorum’a kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem