Sigaranın zararları konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla “GörevBende” kampanyasının ikinci fazı Sağlık Bakanlığı tarafından başlatıldı. Kampanya kapsamında Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” kapsamında “GörevBende” kampanyasının ikinci fazının Sağlık Bakanlığı tarafından başlatıldığı bildirdi. Açıklamada “Vatandaşlarımız ve kurum ve kuruluşlarımızla birlikte güçlü işbirliği içerisinde yürütülmesi planlanan bu kampanya kapsamında koordinasyon İlimizde Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.” denildi.

Açıklamada, Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç başkanlığında, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İş-Kur İl Müdürlüğü, İdare ve Denetim Müdürlüğü, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası, Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Yeşilay’ın katılımıyla toplantı düzenlendiği bildirildi.

Toplantıda, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü çerçevesinde “GörevBende” kampanyası kapsamında Çorum’da kurumların yapacakları etkinlikler ve gerçekleştirilecek denetimler konusunda kararlar alındığı ifade edilerek, “Sağlığımızı korumak, bağımlılıktan kurtulmak ve hayatımızı özgürce yaşayabilmek için sigarayı bırakma, hep birlikte çevremizdeki kişilere, sevdiklerimize sigarayı bıraktırma konusunda gönüllü olmaya, gönüllülük hareketine destek olmaya, bu konuda irade göstermeye ve karar almaya davet ediyoruz. Sigara bırakmak isteyen vatandaşlarımızın ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı’na ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Çorum Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, İl Sağlık Müdürlüğü’nde ve Sungurlu Devlet Hastanesi’nde bulunan sigara bırakma polikliniklerine yönlendirilmelerini sağlayalım.” denildi.

 

 

You may also like

More in Gündem