Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum 10. Kitap ve Kültür Günleri’nin yapılacağı TSO Fuar Merkezi’ndeki çalışmaları inceleyerek Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’dan bilgi aldı.

Sosyal Medya hesabından yaptığı canlı yayında fuarla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Ticaret ve Sanayi Odamıza bağlı bölgenin en büyük fuar alanında heyecanlı bir şekilde 14 Ekim’i bekliyoruz.” dedi.

Başkan Aşgın, “14 Ekim kültür hayatımız açısından son derece önemli. 10. Çorum Kitap ve Kültür Günleri, Cuma günü saat 11.00’de başlıyor. 23 Ekim’e kadar kitaba, okumaya, kültüre Allah’ın izniyle hemşehrilerimiz doyacaklar.” diye konuştu.

Kitap fuarını çok önemsediklerini dile getiren Başkan Aşgın, “Bölgenin en büyük kitap fuarlarından birine ev sahipliği yapacak alanda hazırlıklar son aşamaya geldi. Kitap fuarını 14 Ekim Cuma günü saat 11.00’de açıyoruz. 10 gün boyunca devam edecek fuarda 100’ün üzerinde yayınevi ve yine 100’ün üzerinde yazar buluşması, söyleşi ve imza programlarıyla Türkiye’nin yetiştirdiği değerli kültür insanlarını hemşehrilerimizle buluşturacağız. İlk kez bu büyüklükte yapılacak olan kitap kültür günlerine çevre illerden ve ilçelerimizden de tüm kitapseverleri davet ediyoruz. Üniversite öğrencilerimizden ve ilçelerimizden fuara katılacaklara belediye olarak ulaşım desteği sağlayacağız. Büyük bir katılım, büyük bir coşkuyla 10. Çorum Kitap Kültür Günleri’ni gerçekleştireceğiz. Bütün hemşehrilerimizi kitap kültür günlerine bekliyoruz.” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem