Çorum Belediyesi kültür sanat ekinliklerine ara vermeden devam ediyor. Çorum Belediyesi Türk Müziği Korosu bu yıl ikinci kez sanatseverlerle buluştu.

Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen Bahar Konseri’ne sanat müziği tutkunları ilgi gösterdi. Konseri Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan da izledi. Kürdili hicazkar, muhayyer kürdi, uşşak ve hicaz makamlarında eserleri icra eden Türk Sanat Müziği topluluğu, dinleyicilerden alkış aldı.

Konser sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, koro şefi Atakan Tetik ve koro ekibe teşekkür ederek çiçek takdim etti. Candan, “Türk Sanat Müziği koromuz bu yıl ikinci konserinde yine gönlümüzü şenlendirdi. Tüm koro mensuplarımızı tebrik ediyorum” dedi. Çorum Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinliklerinin devam edeceğini belirten Candan, “Önümüzdeki hafta 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Kadeş Barış Meydanı’nda sanatçı Sancak konserimiz olacak. 30 Mayıs’ta Türk Halk Müziği koromuz sizlerle birlikte olacak. Temmuz ayında festivalimizi gerçekleştireceğiz. Festival kapsamında birçok konserimiz olacak.” dedi.

You may also like

More in Gündem