8 Bin Öğrenciye LGS, AYT ve TYT Deneme Seti Hediye Edildi

Çorum Belediyesi, eğitime destek vermeye devam ediyor. Çorum’da bu yıl sınava girecek olan 8 bin öğrenciye LGS, AYT ve TYT deneme seti hediye edildi. Sınava hazırlanan öğrencilere destek vermek amacıyla Çorum Belediyesi tarafından alınan deneme setleri, düzenlenen törenle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Sınava hazırlanan 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerine Çorum Belediyesi’nden anlamlı bir destek geldi. Öğrencilere destek verme ve sınavlardaki başarısına katkıda bulunmayı hedefleyen Çorum Belediyesi, 8’inci sınıf ve 12’nci sınıf öğrencilerine 8 bin adet LGS, AYT ve TYT deneme seti hediye etti. Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Deneme Seti Teslim Töreni”ne Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı da katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı yatığı açıklamada eğitimin her alanında Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın üstün desteklerini gördüklerini dile getirdi. “Öğrenciler sınava hazırlanırken bu kaynaklar ciddi bir katkı sağlamış olacak” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da açıklamasında Çorum’da çok güzel bir işbirliği yakaladıklarını belirtti. Aşgın “Geçtiğimiz günlerde gençlik çalışmaları ile örnek bir protokole imza atmıştık. Yaptığımız ilk çalışma Sen Türkünü Söyle Çorum yarışması oldu. Öte yandan uzaktan eğitim için tablet desteği sağladık. Bugün ise sınava hazırlanan öğrencilerimiz için deneme seti desteği sağlıyoruz.” dedi.

Öğrencilerin yanlarında olduğunu göstermek ve başarıya destek vermek için LGS, AYT ve TYT’ye girecek tüm öğrencilere ulaştırılmak üzere 8 bin adet deneme seti teslim ettiklerini açıklayan Başkan Aşgın, “Bu şehrin bütün insanlarına ve canlılarına karşı kendimizi sorumlu olarak görüyoruz. En büyük sorumluluğumuz ise geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizdir. Öğrencilerimizin başarısı bizim için büyük bir mutluk ve gururdur.” dedi.

Başkan Aşgın, gençlere ve öğrencilere yönelik projesi ve hayalleri olanlara herkese destek vermeye hazır olduklarını vurguladı.

 

You may also like

More in Gündem