Çorum Belediyesi, Hıdırellez’in vazgeçilmezi olan hedik geleneğini yaşattı. Hıdırellez nedeniyle şehrin farklı bölgelerinde vatandaşlara hedik ikram edildi.

Çorum Belediyesi hedik ikramı ile Hıdırellez’i kutladı. Şehrin farklı bölgelerinde 12 bin kişiye hedik ikram edildi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar da belediye binası önündeki hedik dağıtımına katıldı.

Hıdırellez’in önemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin sürmesi dileğiyle 12 bin kişiye hedik dağıttıklarını söyledi. Aşgın “Baharın bereketli olması adına hedik geleneğini yaşatıyoruz. Muhabbetle hazırlanan geleneksel hedik ikramında bulunuyoruz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin Hıdırellez gününü tebrik ediyorum.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar da Çorum Belediyesi’nin her alanda güzel işlere imza attığını belirterek Başkan Aşgın’a teşekkür etti. Akar “Belediyemiz, Ramazan boyunca yaptığı yardımlarla ve iftar programlarıyla sosyal belediyecilik anlamında halkımızı unutmadı. Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem