Çorum Belediyesi kadın girişimcilere destek oluyor.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hanımeli Yöresel Ürünler Satış Noktalarının yakında hizmete gireceğini açıkladı.  Aşgın ayrıca yeni açılan kadın kültür merkezlerinde profesyonel makinelerle dikiş ve aşçılık kursları verildiğini belirtti.

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın düzenlediği 81 ilde ‘kadın Emeği ve İstikbali’ programı Çorum’da gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi’nin kadın istihdamına yönelik çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Çorum Belediyesi tarafından Bahçelievler, Gülabibey ve Buharaevler Mahallelerinde “Hanımeli Yöresel Ürünler Satış Noktaları” yapıldığını açıklayan Başkan Aşgın, “Hanımeli Yöresel Satış Noktalarında özellikle kadınlar el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyip gelir elde edebilecek. Profesyonel bir şekilde e ticaret dahil olmak üzere orada ürünlerinin satışını gerçekleştirebilecekler. Bu projemiz tüm şehrimize hayırlı olsun” dedi.

“MESLEKİ KURSLARLA KADINLARIN İSTİHDAMINA DESTEK VERİYORUZ”

Kadın Kültür Merkezlerinde ise kadınların istihdamına katkı sağlayacak mesleki kursların verildiğini belirten Başkan Aşgın, “İki yeni kadın kültür merkezi açarak, şehrimizdeki kültür merkezlerinin sayısını dokuza yükselttik. Güçlü gençlik, güçlü kadın projesi kapsamında açılan yeni kadın kültür merkezlerinde kadınların istihdamına katkı sağlayacak mesleki kursları düzenliyoruz. Gülabibey ve Bahçelievler Mahallesi’ndeki kadın kültür merkezlerimize profesyonel dikiş makineleri aldık, aşçılık atölyesini açtık ve kadınların istihdamına belediye olarak daha güçlü destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Aşgın  “Kadının sevgisi, hoşgörüsü olmadan, bu ülkeyi mamur etmemiz, geleceğe ümitle bakmamız asla söz konusu değil. Çorum Belediyesi olarak birçok konuda lokomotif olma görevi bize düşer. Bizim kadın üretim kooperatiflerine ciddi destekler vermemiz lazım” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Ekonomi