150 çocuk muhteşem şölenle erkekliğe ilk adımı attı. 150 çocuğun sünnet kesim işlemini ücretsiz olarak yapan Çorum Belediyesi, çocuklar için bir de sünnet şöleni düzenledi.

Çocuklara şehir turu attırılması ile başlayan program Hıdırlık’ta yapılan duanın ardından Perşembe Pazarı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Şölene animasyon gösterileri renk kattı.

Burada bir konuşma yapan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, böyle bir güzel organizasyonu önceki yıllarda pandemi nedeniyle yapamadıklarını belirterek, “Pandemi diye bir bela vardı. Maskesiz, mesafesiz bir arada olamıyorduk. Allaha hamdolsun bizi tekrar bir araya getirdi. Yavrularımızla beraber, ailelerimizle beraber bir Peygamber sünnetini, Peygamber Efendimizden bize miras kalan bu sünneti ihya etme imkanını bize sundu. Bu birliktelik oldukça, çocuklarımızın gözlerindeki bu ışık, muhabbet oldukça, milletimizin duası oldukça, Cumhurbaşkanımızın önümüzde oldukça durmak yok yola devam diyorum. Yavrularımızı tebrik ediyorum.” dedi.

Programa AK Parti İl Başkan Vekili Ali Evlüce, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve aileler katıldı.

You may also like

More in Gündem