Şehitlerimizin isimleri parklarda yaşatılıyor. Çorum Belediyesi Meclis Toplantısı’nda alınan kararla 4 parka daha şehitlerimizin isimleri verildi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın şehitlerle ilgili hassasiyeti, şehit ailelerini ve Çorum halkını memnun ediyor.

Çorum Belediyesi şehitlerimize vefasını göstermeye devam ediyor. 15 Temmuz Şehitler Müzesi’nde vatan uğruna can veren şehitlerimizin emanetlerini sergilenmesi, Çorum Şehitliği’nin yeniden düzenlemesi, İstiklal Şehitleri Abidesi ve Meçhul Asker Geçici Şehitliği’nin yenilenmesi gibi çalışmalarla şehitlere karşı hassasiyetini ortaya koyan Çorum Belediyesi, parklara da şehitlerimizin isimlerini vererek şehit ailelerini onurlandırıyor.

Belediye Meclisi’nin ocak ayı toplantısında 4 parka daha şehitlerimizin isimleri verildi. Alınan kararla, Buharaevler Mahallesi Özel Hastane yanındaki parka Şehit Akif Kapaklı’nın isimi, Gülabibey Mahallesi Bağcılar 3. Cadde’deki parka Şehit Polis Memuru Erdal Öztaş’ın ismi, Mimar Sinan Mahallesi 18. Sokak’taki parka Şehit İsmail Yavuz’un ismi, Ulukavak Mahallesi Çiftlik Çayırı bölgesinde Güldane Hatun Cami yanında bunan parka ise Şehit Sedat Düzgün’ün ismi verildi.

Şehit ailelerinden Başkan Aşgın’a teşekkür

Çorum Belediyesi tarafından şehitlerimizin isimlerinin parklara verilmesi, şehit aileleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adem Mert yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.  Adem Mert “Şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması bizleri çok mutlu ediyor. Belediye Başkanımız bizleri hiç yalnız bırakmadı. Gece-gündüz her zaman kendisine ulaşarak taleplerimizi iletebiliyoruz. Her zaman yanımızda olduğu ve bizlere gösterdiği ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Başkanımız her zaman yanımızda oldu”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Çorum Şube Başkanı Galip Deniz de, şehitlerimizi unutmadığı ve unutturmadığı için Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti. Deniz “Belediye Başkanımızın göreve seçilmesiyle başlayan bu hareket, yaklaşık 16 parkta şehit isimlerinin boy göstermesiyle devam ediyor. Belediye Başkanımız her zaman yanımızda oldu. Şehitlerle ilgili hiçbir isteğimizi geri çevirmedi. Her yerde şehitlerimizin isimlerini görmek bizleri onurlandırıyor.

Şehitliğimizin hatırlarının yaşatıldığı müzemiz, şehitliğimiz ve parklara verilen isimler bizleri son derece mutlu ediyor. Şehitlerimize karşı hassasiyetinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem