Çorum Belediyesi’nin, Kastamonu’da hayatı normale döndürme çalışmalarına destek amacıyla gönderdiği araçlar Kastamonu Belediyesi koordinatörlüğünde bayram öncesi yoğun mesai yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde yoğun yağış sebebiyle sel ve taşkınların yaşandığı Kastamonu’da heyelan, çöken yollar, içme suyu ve elektrik hatlarında oluşan arızalar sebebiyle hayat durma noktasına gelmişti. Çorum Belediyesi, afetin hemen ardından bölgeye 3 araç göndererek mağduriyetin en aza indirilmesi ve hayatın normale dönmesi noktasında destekte bulunmuştu. Çorum Belediyesi’nin gönderdiği bir vidanjör, bir dozer ve bir greyder olmak üzere toplamda üç araç Kastamonu Belediyesi koordinatörlüğünde bayram öncesi yoğun mesai yapıyor.

Yollar Açılıyor, Su Şebekeleri Yenileniyor

Çorum Belediyesi’nin Kastamonu’ya destek amacıyla gönderdiği vidanjör su tahliye işlemleri yapıyor, dozer heyelan sonucu kullanılamaz hale gelen içme suyu hattının yenilenme işinde çalışıyor. Greyder, Pınarbaşı ilçesinde heyelan sonucu kapanan yolları temizleyerek ilçe ile Kastamonu arası karayolu bağlantısını tekrar kullanıma açıyor.

Bayrama kadar yoğun mesai harcayacak araçlar bayram sebebiyle çalışmalara verilecek 2 gün aranın ardından 11 Temmuz 2022 Pazartesi Kurban Bayramı’nın 3. günü çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

You may also like

More in Gündem