Yurdu etkisi altına alan kar yağışı Çorum’u da beyaza bürüdü.  Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha dek etkisini sürdürdü.

Kar yağışı ve soğuk hava Çorum’da da etkisini sürdürüyor. Gece saatlerinde başlayan sabah saatlerinde de devam etti. Karla birlikte Çorum ayrı bir güzelliğe bürünürken vatandaşlar da eşsiz manzaranın tadını çıkardı.

Türkiye’nin geçen yıl en az yağış alan ili olan Çorum’da kar yağışı büyük bir sevinçle karşılandı. Beyaz örtüyle kaplanan Millet Bahçesi’nde oluşan manzara görenleri kendine hayran bıraktı.

Sıklık Tabiat Parkı’nda da karla kaplanan çam ağaçları, etkileyici manzarasıyla görenleri etkiledi.

Kar yağışı yüksek kesimlerde daha çok etkili oldu. Çorum-Samsun ve Çorum-Ankara yolunda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı karayolları ekipleri tuzlama çalışmaları yaptı. Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri de yol üzerinde denetimlerini yoğunlaştırdı. Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde karla mücadele çalışmaları aralıksız devam etti.

Çorum-Osmancık karayolunda ise bazı bölgelerinde yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Kayan tırlar nedeniyle yol bir süre ulaşıma kapandı.

Çorum Belediyesi de kar yağışının sebep olduğu olumsuzluklara meydan vermemek için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Kent merkezinde karla mücadele çalışmalarına gece saatlerinden itibaren başlayan belediye ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışmaları için seferber oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri kar yağışı nedeniyle sokak ve caddelerde ulaşım sıkıntısının yaşanmaması ve vatandaşların rahatı için çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor.

You may also like

More in Gündem