Çimento Fabrikası Arazisinin Tapusu Belediye’ye Devredildi

Çorum tarihi bir gün yaşadı. Çimento Fabrikası arazisi resmen belediyenin oldu. 1 milyon 384 bin metre kare büyüklüğündeki arazinin tapusu Çorum Belediyesi’ne devredildi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Böylesine muazzam bir araziyi şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. Çimento arazisine uygulanacak proje için çağrıda bulunan Başkan Aşgın, şehrin bütün katmanlarını göreve davet etti.

Çorum Belediyesi, üretimini durduran ve Çorum’un gelişmesinin önünde büyük engel olan Çimento Fabrikası arazisini 102 Milyon 500 Bin TL’ye satın aldı.  1 milyon 384 bin metre karelik devasa araziyi Çorum’a kazandıran Çorum Belediyesi, tarihi bir adım attı.

Çimento fabrikası arazisi düzenlenen törenle Votorantim şirketi yetkilileri tarafından Çorum Belediyesi’ne devredildi. Devir-teslim törenine AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başarahıncal ve Belediye Meclis üyeleri de katıldı.

Törende konuşan Başkan Aşgın, Çimento Fabrikası arazisinin satın alınmasıyla ilgili süreci değerlendirdi.  2019 yılı mart ayından bu güne kadar toplamda 143 bin 1425 metre kare arsa satışı gerçekleştirdiklerini bunun karşılığında çimento fabrikası ile birlikte 1 milyon 398 bin metre kare arazinin kamulaştırıldığını açıklayan Aşgın, satılandan çok daha fazla arazinin kamulaştırılarak Çorum’a kazandırıldığına dikkat çekti.

“Böylesine muazzam bir araziyi şehrimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Aşgın, bundan sonra o bölgede uygulayacakları proje için ortak aklı harekete geçireceklerini açıkladı.

 

Şehrin bütün katmanlarını göreve davet eden Aşgın, “Bütün talepleri ve önerileri alacağız. Ortak aklı harekete geçirerek uygulanacak projeyi el birliği ile ortaya çıkaracağız. Şehrimizin gelişimine katkı sağlayacak her türlü fikre açığız” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Eğitim