Çorum Valiliği, ilde bulunan 10 ayrı kurumda 15 günde bir kez olmak üzere halk günü toplantıları yapılacağını duyurdu.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Vatandaş odaklı kamu yönetimi anlayışı çerçevesinde vatandaşlarımıza hızlı, etkin ve verimli hizmet sunmak; vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak; şikâyet, talep ve önerilerini en kısa sürede sonuçlandırmak; kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyeti arttırmak; devletle vatandaş arasındaki iletişim ve güveni arttırmak amacıyla her hafta çarşamba günleri Valiliğimizde ‘Halk Günü’ toplantıları yapılmaktadır. 2022 yılı aralık ayından itibaren Valiliğimizde yapılan ‘Halk Günü’ toplantılarına ilave olarak vatandaşlarımıza doğrudan hizmet sunan kamu kurumlarımızda da kurum amirlerinin başkanlığında kendilerinin belirleyecekleri gün ve saatte ‘Halk Günü’ toplantıları icra edilecektir.

‘Halk Günü’ kurum toplantıları İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından 15 günde bir düzenlenecektir.

Bu kurumlarımızla ilgili talep, öneri ve şikayetleri bulunan vatandaşlarımız, kurumlarımız tarafından düzenlenecek ‘Halk Günü’ toplantılarına iştirak edebilecektir.

Kurumlarımızın ‘Halk Günü’ toplantılarına katılmak isteyen vatandaşlarımız, doğrudan ilgili kurumlara giderek veya Valiliğimiz Açık Kapı Şube Müdürlüğü vasıtasıyla görüşme yapabileceklerdir.”

You may also like

More in Gündem