AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum Merkez ve diğer ilçelerinde görevlendirmek üzere çeşitli branşlarda 92 uzman tabip kadrosunun tahsis edildiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum için 91’i uzman tabip, 1’i Uzman Diş tabibi olmak üzere 92 doktor kadrosu tahsis edildiğini belirten Milletvekili Ceylan, “Doktorlarımızın atamaları yapılacak kura sonucunda belirlenecek ve doktorlarımız görevlerine başlayacaklardır. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimize ve ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Çorum’a ihtiyaç duyulan branşlarda yeni doktor tahsisinin yapıldığını kaydeden Milletvekili Ceylan, yapılacak atamalar ile nispeten doktor sıkıntılarının giderileceğini ifade etti.

İhtiyacın giderilmediği bazı branşlar için de sürekli bakanlıkla görüşmelerini sürdürdüğüne işaret eden Ceylan, yapılacak yeni dönem atamalarında hekim ihtiyacı duyulan branşlara atama yapılmasının takipçisi olmaya devam edeceklerini kaydetti.

You may also like

More in Gündem