Çorum Belediyesi, depremzedeler için hayır çarşısı kurdu. Afet bölgesinden Çorum’a gelen depremzedeler, Ticaret ve Sanayi Odası’nda oluşturulan hayır çarşısında her türlü ihtiyaçlarını karşılama imkânı buluyor.

Tüm imkânlarını seferber ederek deprem bölgesine giden Çorum Belediyesi, araç ve ekipleriyle afet bölgesinde çalışmalarını sürürken, ilimize gelen depremzedeleri de unutmuyor. Çorum Belediyesi, ilimize gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için fuar alanı yanındaki Ticaret ve Sanayi Odası binasında hayır çarşısı oluşturdu. Bir mağaza gibi hizmet veren hayır çarşısında, kıyafetten gıdaya kadar ihtiyaç duyulan birçok ürün yer alıyor.

“Kardeşlik bu günde belli olur”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ilimize misafir olan depremzedelerin, hayır çarşısına gelerek ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi. “Kardeşlik bu günde belli olur” diyen Başkan Aşgın hayırsever vatandaşlara da yardım çağrısı yaptı. Çorum’a gelen depremzedeleri uygun yerlere yerleştirdiklerini ifade Başkan Aşgın, “Depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek bizim boynumuzun borcu. Bu konuda hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz. En çok iç çamaşırı, bot, kaban ihtiyacı var. Ancak kesinlikle ikinci el kabul etmiyoruz. Depremzede kardeşlerimizin kaldığı evler için temel gıda ürünleri ve ev eşyası ihtiyacımız da var. Bunları TSO Fuar Alanına getirmeleri halinde, biz depremzedelere ulaştıracağız.” dedi.

“Esnafımızdan ve sanayicimizden destek bekliyoruz”

Çorum’a gelen depremzedeleri en iyi şekilde misafir etmenin gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Başkan Aşgın “Depremzedelerin müracaat edebilecekleri ve yardımların verildiği yer olarak Ticaret ve Sanayi Odası binasını tercih ettik. Burada, AFAD ve Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlileri ile birlikte çalışmaları yürütüyoruz. Depremzedeler buraya geldiklerinde mağazadan alışveriş yapıyor gibi kıyafetlerini seçerek, deneyerek temin edebilirler. Çorum halkı ve esnafımız çok büyük katkılar verdi, bundan sonra da destek vereceklerini biliyoruz. Hazır Elbiseciler Odası ve Ayakkabıcılar Odası başta olmak üzere tekstil sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerimizden de destek bekliyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem