Çorum’da uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere 3 bin 414 adet tablet dağıtıldı. Vali Mustafa Çiftçi, tablet desteği veren Çorum Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırsevere teşekkür belgesi takdim etti.

Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan açıklama göre, uzaktan eğitim sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 bin 680 olan tablet bilgisayar seti, her ay yenilen 25 GB interneti öğrencilere ulaştırıldı.  Bakanlık haricinde Çorum Belediyesi, Sivil Toplum Kuruluşları ve hayırsever vatandaşlar tarafından toplam 3 bin 414 tablet öğrencilere teslim edildi.

Öğrencilere tablet yardımında bulunan Çorum Belediyesi’ne, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve hayırsever vatandaşlara Vali Mustafa Çiftçi tarafından teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, EBA’ya erişimi imkânı olmayan öğrenciler için Çorum’da tablet dağıtımının devam ettiğini bildirdi. Sarı “Hiçbir öğrencimiz tableti olmadığı için eğitimden mahrum kalmasın diyoruz. Bu amaçla il genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilerimize katkı sunuyoruz” dedi.

İhtiyacı bulunan tüm öğrencilerin dijital araçlara ve internete ulaşabilmesi için çalıştıklarını belirten Sarı, tablet desteğinde bulunan Çorum Belediyesi’ne, sivil toplum kuruşlarına ve hayırseverlere teşekkür etti. Sarı “Bakanlığımız ve hayırseverlerimiz tarafından gelen destekler arttıkça öğrencilerimize tablet dağıtımı devam edecektir” denildi.

You may also like

More in Gündem