Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yılın 12 ayı devam ettirdikleri temizlik çalışmalarını Kurban Bayramı öncesinde yoğunlaştırdı. Tespit edilen çöp konteynırları koku ve sağlık riski oluşturmaması adına yıkanarak dezenfekte edildi.

Özellikle kurban atıklarının bertaraf edilmesi noktasında vatandaşları uyaran belediye yetkilileri, kurban atıklarının gelişigüzel atılması durumunda alınan tüm önlemlerin boşa gideceğini belirtti. Kurban atıklarının çevreye zarar vermemesi için bayram namazı sonrasında Çorum Belediyesi ekiplerinin dağıtacağı kurban poşetlerine atıkların konulması, poşetlerin ağzının bağlanarak çöp konteynerine atılması ve konteyner kapaklarının kapatılması gerektiğini belirtti.

Muhtelif zamanlarda şehrin işlek caddelerini yıkayan Belediye ekipleri Kurban Bayramı öncesi Çorum’un yaya yoğunluğu fazla olan caddelerinde yıkama yaparak şehri Kurban Bayramına hazır hale getiriyor.

VEKTÖR VE UÇKUNLA GENİŞ ÇAPLI MÜCADELE

Karasinek ve vektörel canlıların kontrolsüz üremesini engellemek için şehrin çeperlerinde belirlenen hayvan ve insan atıklarının olduğu noktalarda bu canlılar larvayken mücadeleye başlayan ve bu mücadelesini yıl boyu sürdüren Belediye ekipleri bayram öncesi mücadelenin alanını genişletti. Vatandaşların Kurban Bayramını daha rahat ve huzurlu geçirebilmesi için tedbirleri artıran Çorum Belediyesi, mücavir alan sınırları içerisinde tespiti yapılan noktalarda vektör canlılarla mücadeleye hız kesmeden devam ediyor.

You may also like

More in Gündem