Başkan Aşgın, mazot yüklü tankeri Afşin’e uğurladı

Çorum Belediyesi tüm imkânlarıyla depremzedelerin yanında yer almaya devam ediyor. Çorumlu hayırsever iş adamlarının destekleriyle temin edilen 33 bin 500 litre 500 litre mazot deprem bölgesine gönderildi.

Deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda sahada olan Çorum Belediyesi, akaryakıt sıkıntısı için de harekete geçti. Araç yakıtı konusunda yaşanan sıkıntıların kendilerine iletildiğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hayırseverlerin desteğiyle çok kısa bir sürede 33 bin 500litre mazot temin etmeyi başardıklarını açıkladı. Akaryakıt desteğinde bulunan hayırseverlere tek tek teşekkür eden Aşgın, iş adamlarına da destek çağrısında bulundu.

Başkan Aşgın, “10 bin litre mazot dün sabah itibariyle Seymenler Petrol’ün Trabzon’daki çalışma alanından bölgeye iletildi. Bugün de Afşin’e uğurladığımız yaklaşık 700 bin TL değerinde23 bin 500 litre mazotumuzvar. Selahattin Kaleli 5 ton, Ahmet Kaleli 5 ton, Ali Evlüce 5 ton, Halim Dugan(Arel Enerji) 2 ton, Cengiz Başar (Total) 2 ton, Mustafa Tuzcu 1 ton, Hasan Kaya Arena 1 ton, Kata İnşaat 1 ton, Kurban Bey 1 ton, 3F Tekstil 1 ton, Mustafa Kafa (Elit Çevre) 250 Litre olmak üzere destek verdiler. 23,5 ton mazot yüklü tankerimizi Afşin’e uğurluyoruz. Tankerimiz akşam saatlerinde orada olacak ve başta ekiplerimiz olmak üzere diğer ihtiyaçlara da destek olacak.” dedi.

22 tır ihtiyaç malzemesi gitti

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren çok aktif ve hızlı bir şekilde yaraların sarılması için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, dün itibariyle 22 tır ihtiyaç malzemesini depremzedelerle buluşturduklarını ve günlük 60 bin ekmeğin Afşin bölgesine ulaştırıldığını söyledi. Başkan Aşgın, Çorum Belediyesi’nin 33 iş makinesiyle arama kurtarma çalışmalarına destek verdiğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

You may also like

More in Gündem