Çorum Belediyesi ile Çorum İl Müftülüğü Diyanet Vakfı Çorum Şubesi Telebyad’a yardım tırı gönderdi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın’ın da katıldığı yardım kampanyasına kadın kültür merkezlerinden kursiyerler de destek verdi.

Nerede dara düşen, yardım eli bekleyen varsa orada yardım için Türkiye’nin olduğunu belirten Feyza Aşgın, “Çorum Belediyesi ile Çorum İl Müftülüğü Diyanet Vakfı Çorum Şubesi öncülüğünde ‘Çorum’dan Tel Abyad’a Kardeşlik Köprüsü’ sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında hayırseverlerin katkılarıyla toplanan insani yardım malzemelerini Tel Abyad’a uğurluyoruz.” dedi.

Feyza Aşgın, yardımların içeriğinde Tel Abyad’da yapılan yetimhane için anasınıfı malzemeleri, kırtasiye malzemesi; kreş için halı, örgü oyuncak, çocuk kıyafetleri, oyun odası malzemeleri; doğum yapan kadınlar için hastane paketi, gıda kolisi, battaniye, kundak; çadır kent için yetişkin kıyafetleri, 2 adet çamaşır makinesi, ütü, ütü masası gibi malzemelerin yer aldığını belirtti.

Çorum İl Müftü Yardımcısı Yıldız Üveyik ise pek çok din görevlisinin bu yardım kampanyası için özveriyle çalıştığını ifade ederek Çorum Belediyesi ve kadın kültür merkezlerindeki yönetici ve kursiyerlere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem