Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın,  şehrimizde binlerce öğrencinin yetişmesine katkı sağlayan emektar eğitimcilerle “Vefa Buluşması”nda bir araya geldi.

Çorumlu Obası’nda gerçekleşen “Vefa Buluşması”na Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın yanı sıra Vali Mustafa Çiftçi ve AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da katıldı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un emektar eğitimcilerine teşekkür ederek onların yetiştirdiği öğrencilerin bugün ülke yönetiminde önemli konumlara geldiğini dile getirdi.  Başkan Aşgın, “Sizlerin yetiştirdiği talebeler bugün cumhurbaşkanı, bakan, milletvekili, belediye başkanı ve vali oldular ve şu an millete hizmet ediyorlar. Bu hizmeti aşkla, Allah’a ibadet edercesine yapıyorlar.” dedi.

Türk Milleti’nin tarih boyunca büyük bir millet olduğunu ve büyük işlere imza attığını vurgulayan Başkan Aşgın, “Büyük bir milletin torunları olarak itilip kakıldığımız yılları da gördük. Ancak bugün geldiğimiz nokta, binlerce kez hamd etmemiz gereken bir noktadır.  Sadece Ayasofya’yı düşünsek, desek ki Ayasofya 86 yıl sonra tekrar aslına dönecek. Bilet alarak turistlerle birlikte girdiğimiz Ayasofya secde ile buluşacak; bunun gerçekliğini hayal bile edemezdik. Hamd olsun Cumhurbaşkanımız bize bu duyguyu yaşattı. İmam Hatipler bizim öğrencilik dönemimizde en çok tercih edilen okullardı. Çorum İmam Hatip Lisesi sınavla öğrenci alıyor, kazanamayanlar kayıt yaptıramıyorlardı. Böylesine güzel bir dönemden sonra 28 Şubat süreci yaşandı. Neredeyse İmam Hatiplerin bütün kapılarına kilit vuruluyor. 28 Şubat’ın üzerinden daha birkaç yıl geçmeden Rabbimize şükürler olsun; binlerce, milyonlarca talebesiyle yeniden eğitim vermeye başladı.  Bugün şehrimizde onlarca İmam Hatip Ortaokulu var. Gençler buralarda hem okullarını okuyor hem de hafızlıklarını yapabiliyorlar.  Geçtiğimiz günlerde de 260 hafızımıza icazet töreni yaptık. Nereden nereye diyeceğimiz bir noktaya Rabbimiz bizleri taşıdı. Bu güzelliklerin hepsinde sizin emeğiniz, alın teriniz ve dualarınız var.” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi ve AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da konuşmasında buluşmaya ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Dr. Hali İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

You may also like

More in Gündem