Çorum Belediyesi kültür yayınları arasında yerini alan ve Mart ayında ilk sayısı çıkan İlvanlım Dergisi için tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.  

Şehir Defteri, Genç Kadeş gibi dergilerle Çorum’da kültür ve sanata yön veren Çorum Belediyesi, kadın dergisi “İlvanlım” ile sanata verdiği değeri zirveye taşıdı. İlvanlım Dergisi için Velipaşa Kadın Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programına Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ve Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın da katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi olarak kültür ve sanata önem verdiklerini belirtti. Kadına yönelik etkinliklerin ise daha ayrı önemi olduğunu ifade eden Candan,  Kadınları hayatın merkezine çekmek amacıyla Kadın Kültür Merkezlerinde kursların devam ettiğini söyledi.

Çorum Belediyesi’nin Türkiye’de kadın dergisi çıkaran çok az sayıdaki belediyelerden birisi olduğunu belirten Candan, “İlk sayısı yayınlanan İlvanlım Dergimizin ikinci sayısı da Eylül’de çıkacak. Emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Yardımcısı Hakan Kubalı da Çorum Belediyesi’ni ve derginin yayına hazırlanmasında emek veren kadınları tebrik etti.  Kadınların kültürünün ve emeğinin bir ürünü olan İlvanlım Dergisi’nin Çorum’da bir ilk olması açısında çok önemli olduğunu vurgulayan Kubalı, “Çorum’daki kadınlar Türkiye’ye örnek bir iş yaptılar. Emek veren herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Velipaşa Kadın Kültür Merkezi Sorumlusu Sibel Aksungur ve Psikolojik Danışman Banu Özdil Yücel de yaptıkları konuşmada İlvanlım Dergisi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Tanıtım etkinliği, Türk Halk Müziği dinletisi ile devam ederken, etkinliğe katılan kadınlar da tuval üzerine baskı çalışması yaptı.

You may also like

More in Gündem