Çorum’un ilk yatılı Kur’an kursu olan Hıdırlık Yatılı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu binası hayırseverlerin desteğiyle yeniden inşa edilecek.

Çorum İl Müftülüğü’ne bağlı Çorum’un ilk yatılı hafızlık erkek Kur’an kursu olan ve 1960 yılından beri sayısız hafız yetiştirerek şehrin maneviyatına, gençlerine hizmet veren Hıdırlık Kur’an Kursu, Çorumlu hayırseverlerin desteği ile yeniden inşa edilmeyi bekliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, “Uzun süredir Çorumluların gönlünde bir yara olarak duran Hıdırlık Kur’an Kursumuzun mahzun ve eskimiş hali hayırseverlerin yardımlarıyla modern mimari ve Selçuklu mimarisinin birleştirilmesiyle yeni bir bina inşa edilerek ortadan kalkacaktır inşallah.” dedi.

İl Müftüsü Biçer, “Yıllarca Kur’an ilmine ev sahipliği yaparak sayısız hafızların yetişmesine vesile olan, bu milletin evlatlarına Kur’an ilmini ve ahlakını öğreten Hıdırlık Kur’an Kursumuzu, kısa zamanda tamamlamayı planlanıyoruz. İnşaat çalışmalarına başlanması ve kurs binasının kısa sürede tamamlanması için siz değerli  hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz.” diyerek yardım çağrısında bulundu.

You may also like

More in Gündem