AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Diş Hastanesi binası için ihale sürecinin tamamlandığını ve yüklenici firmanın inşaata başladığını açıklayarak, Çorum’a verdikleri bir sözü daha yerine getiriyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Milletvekili Ceylan, yaptıkları girişimler neticesinde Hitit Üniversitesi Güney Kampüsü içerisinde bulunan 20.000 m² bir alana Çorum Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapılmasına karar verildiğini hatırlattı.

Sağlık Bakanlığı tarafından söz konusu alana bodrum, zemin ve 4 kattan oluşan Diş Hastanesi projesinin hazırlandığını anlatan Milletvekili Ceylan, hastanenin yapımı için önce Nisan ayında ihale açıldığını, çeşitli sebeplerle bu ihalenin iptal edilmesinin ardından da Temmuz ayında bir kez daha ihaleye çıkıldığını bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan ihalenin ise Setyap İnşaat San. ve Tic. A.Ş. & Su Taahüt İnş. Tic. ve San. A.Ş. iş ortaklığında kaldığını açıklayan Milletvekili Ceylan, 30 Eylül tarihinde de yüklenici firmaya yer tesliminin yapıldığını kaydetti.

Yüklenicinin firmanın da inşaata hemen başlayarak ilk kazmayı vurduğunu ifade eden Ceylan, Diş Hastanesi’nin temelinin önümüzdeki günlerde atılacağını dile getirdi.

İçerisinde 50 ünite bulunan Diş Hastanesi’nin inşaatının belirlenen süre zarfında tamamlanarak Çorumluların hizmetine sunulacağını vurgulayan Ceylan, bünyesinde ameliyathaneler, lokal girişim odası, yataklı servisi, protez laboratuvarı, röntgen odalarının yer alacağının anlattı.

Milletvekili Ceylan, Diş hastanesi ile birlikte Çorum’dan başka kentlere sevkin artık olmayacağının altını çizerken, Çorum’u sağlık alanında bölgenin yıldızı yapma iddialarında önemli bir aşamanın daha kat edildiğini de sözlerine ekledi.

You may also like

More in Gündem